Weekly Report From Sat. October. 10th. .. 2015

تنـــــه  نـــــزن      טאנה נאזאן   Tanehnazan
Editor David Fakheri
سردبیر داوید فاخری
עורך דוד פאחרי


  For the important News of the world
  ( in English, Farsi and Hebrew )
  Please visit us every day
  at Facebook under the
  editor's name
  ( David Fakheri داوید فاخری )


  חברים יקרים


  בשל בעיות טכניות וחוסר


  צוות נאות, האתר יהיה

  סגור עד להודעה חדשה  دوستان عزیز


  به علت نقص فنی و همچنین


  کمبود کادر لازم،


  سایت تا ا اطلاع ثانوی


  تعطیل خواهد بود  Dear Friends


  Due to technical problems


  and lack of adequate


  staff, The SITE will be


  closed until further notice

  Friday, October 26, 2007

  Where is RON ARAD ?!. ران اراد در ایران نیست ! ران اراد در لبنان نیست ! ران اراد در کجاست ؟!؟!.  ران اراد در یکی از اخرین عکسهایش


  وزیر کشور رژیم جمهوری اسلامی
  ران اراد در ایران حضور ندارد

  مقاله ئی از : روئی تخمیاس
  اسرائیل
  تهیه ، ترجمه و تنظیم : داوید
  اکتبر ۲۶ / ۲۰۰۷

  اقای مصطفی پور محمدی وزیر کشور جمهوری اسلامی طی مصاحبه ئی که با وی از طریق روزنامه »» الرای «« چاپ کویت انجام گرفت وجود و حضور * ران اراد * کمک خلبان اسرائیلی که در حین عملیات نیروی هوائی اسرائیل در سال ۱۹۸۴ بر اثر سقوط هواپیمایش بر فراز لبنان بدست حزب الله گرفتار شد و انگاه طبق اعتراف اقای » دریانی « ،( فردی که از خانه اش توسط کماندوهای اسرائیلی در شمال لبنان دزدیده و به خاک اسرائیل اورده شد ) چندی بعد که از دست به دست شدنهای متعدد * اراد * بین جناحهای مسلمان لبنانی گذشت او را درنهایت در مقابل دریافت ۳۵۰ هزار دلار به رژیم ایران فروختنه و او را سالم در اختیار انان قرار دادند ! را در ایران نه تنها انکار کرد بلکه اسرائیل را با طرح این سوال که اگر ادرسی از جائيکه احتمالأ او در انجا نگهداری میشود در ایران دارد پس انان را در اختیار جمهوری اسلامی قرار دهد تا ما او را برایشان بیابیم ! به چالش کشید . اقای پور محمدی بنا به سیاست همیشگی دولتهای ایران که بمجرد بمیان امدن نام * ران اراد * مسئولیت مساله ی بی پایه و ریشه ی ناپدید شدن ۳ تن از دیپلماتهای ایرانی همراه با راننده ی انان را که بزعم رژیم ایران در اوایل سالهای ۸۰ میلادی در خاک لبنان اتفاق افتاده با موضوع * ران اراد * در هم میامیزند و تعیین سرنوشت ان به اصطلاح مفقودان را به عهده اسرائيل میگذارند ! مجددأ از دولت اسرائيل خواستار پی گیری موضوع ان مفقودان گردید.
  موضوع * ران اراد * بتازگی وقتی برای چندمین بار بر سر زبانها افتاد که حزب الله درمراحل تبادل اسرا که چندی قبل بین انان و دولت اسرائیل انجام گرفت با در اختیار گذاردن یکی از اخرین عکسهای * ران اراد * در حالیکه در ان با ریش بلند بر صورت دیده میشد و همچنین نامه ئیرا که در سال ۱۹۸۶ به همسرش نوشته و در ان از کلمات عاشقانه ئی که معمولا بین ان دو رد و بدل میشده سخن بمیان اورده بود که با شناسائی خط وی انجام گرفت ! از جانب رئیس برنامه های باز یابی مفقود شدگان جنگی ارتش اسرائیل به همسر نامبرده ارائه شد !. همراه با این مدارک گزارش حزب الله که حاکی از عدم موفقیت انان در یافتن ردی از * ران اراد * بوده است که به گروه مذاکره کننده تبادل اسرا از صلیب سرخ داده شده است نیز دیده میشود
  داوید
  ران اراد و فرزندش قبل از حادثه

  مصطفی پور محمدی وزیر کشور جمهوری اسلامی  בראיון לעיתון כווייתי מכחיש שר הפנים האיראני כי לארצו יש מידע כלשהו בעניינו של הנווט הנעדר, רון "אם יש לכם את הכתובת בה הוא נמצא - תנו לנו אותה כדי שנוכל ללכת ולהביא אותו", אמר, והוסיף: האיש לא נמצא באיראן

  לאיראן אין כל מידע בעניינו של הנווט הנעדר, רון ארד. כך טוען הבוקר (יום ו') שר הפנים של איראן, מוסטפא פור מוחמדי. בראיו לעיתון הכוויתי "א-ראי" הכחיש השר כי רון נמצא בשטח איראן, ואיתגר את ישראל: "אם יש לכם את הכתובת בה הוא נמצא – תנו לנו אותה כדי שנוכל ללכת ולהביא אותו. האיש לא נמצא באיראן", אמר.
  מכתב מרון
  תמי זיהתה את כתב היד / ynet
  ביום חמישי שעבר זומנה רעייתו של הנווט השבוי למשרדיו של הממונה על המשא ומתן בעניין השבויים והנעדרים. שם, מאחורי הדלת הסגורה, קראה מכתב של רון שנה - מכתב שהעביר חיזבאללה במסגרת העסקה הקטנה"
  לכתבה המלאה

  כפי שנוהגת איראן לעשות בכל פעם שעולה שמו של רון ארד, הזכיר השר האיראני כי גם לטהרן יש ארבעה נעדרים שלא ברור מה עלה בגורלם. טהרן, אמר, לא קיבלה עד היום שום מידע על ארבעת הדיפלומטים שלה שנעלמו . "עליכם לדעת גם שיש לנו ארבעה דיפלומטים איראנים שנחטפו ואיננו יודעים דבר על מקום הימצאם. אנו מקווים שגם הם יימצאו ויחזרו לחיק משפחותיהם בשלום ובבטחה".

  שמו של רון ארד עלה באחרונה מחדש לכותרות שנה, במסגרת העסקה שערכה עם חיזבאללה. המכתב הוצג בשבוע שעבר לרעייתו של הנווט תמי שזומנה לפגישה עם הממונה מטעם ראש הממשלה על המשא ומתן בעניין השבויים והנעדרים, עופר דקל, בקרייה בתל אביב. מייד עם תחילת הפגישה נמסר לה המכתב שכתב , חודשים אחדים לאחר שנפל בשבי. כמו כן נמסר לה צילום חדש של רון מן השבי.

  בין השאר, הצביעה ארד במהלך הקריאה על שמות החיבה
  מודעה


  שבהם היא ורון השתמשו, שצויינו במכתב. כמו כן זיהתה את כתב ידו של רון.

  עוד דווח כי במסגרת העסקה הועבר לישראל גם פרק המבוא בדו"ח שחיברו אנשי חיזבאללה על המאמצים והפעולות שנקט הארגון כדי לנסות לפתור את תעלומת גורלו של הנווט הישראלי. המסקנה שעלתה מהדו"ח היא שחיזבאללה נכשל במציאת התשובה.

  במערכת המדינית-ביטחונית בוחנים בימים אלה את פרק המבוא לדו"ח. יצויין כי כבר יממה לאחר העסקה עם חיזבאללה פרסם העיתון הלבנוני "אל-אחבאר" כי מסמכים בכתב ידו של הנווט הנעדר הועברו לישראל

  1 comment:

  Anonymous said...

  سلام من در دو سال اخیر با اقای اراد ارتباط داشتم . برای او جایزه ده میلون دلاری تعین کردن چطور میتونم اطلاعات بدم به کجا؟ راهنمایم کنید.