Weekly Report From Sat. October. 10th. .. 2015

تنـــــه  نـــــزن      טאנה נאזאן   Tanehnazan
Editor David Fakheri
سردبیر داوید فاخری
עורך דוד פאחרי


  For the important News of the world
  ( in English, Farsi and Hebrew )
  Please visit us every day
  at Facebook under the
  editor's name
  ( David Fakheri داوید فاخری )


  חברים יקרים


  בשל בעיות טכניות וחוסר


  צוות נאות, האתר יהיה

  סגור עד להודעה חדשה  دوستان عزیز


  به علت نقص فنی و همچنین


  کمبود کادر لازم،


  سایت تا ا اطلاع ثانوی


  تعطیل خواهد بود  Dear Friends


  Due to technical problems


  and lack of adequate


  staff, The SITE will be


  closed until further notice

  Tuesday, October 21, 2008


  منظره ئی از روستای * یوش * محل تولد * نیما یوشیج * *

  فارسی : اسلام، نظام، امام، انقلاب، و یا ایران؟!.حجاب زمستانی و ازار زنان. پاکسازی خانه های مجردی!.
  انگلیسی English : IRAN "'Jewish banks masterminded crisis'" !.
  عبری עברית : רשת רמדיה: החל משפטם של שמונה נאשמים.


  تهیــه ، تنظیم و تفسیر
  داوید فاخری / تنه نزن

  نمیدانم این چه حکایتیست که حتی نمایندگان اصلاح طلب نیز از بکار بردن واژه * ایران * بجای کلمات « اسلام و یا انقلاب و یا امام و یا نظام » طفره میروند؟!. انگار که اگر این کار را بکنند حتمأ در ان دنیا از انان بازخواست خواهد گردید و برای کفاره ان باید تاوان گزافی نیز بپردازند .!
  همه مردم دنیا وطن دارند و اگر هزار مرتبه هم در انان انقلابی رخ داده باشد و این بجای ان و یا ان بجای این بر مردم فرمانروائی کرده باشند اما در همه کجا از « منافع ملی » و « صلاح مملکتشان » سخن بمیان میاورند و یادشان نمیرود که اگر وطن نباشد انان جائي را برای « اعمال کردن » ایده هایشان نخواهند داشت !. انان بخوبی میدانند که فرق خودشان بعنوان زادگان این وطن با انانی که بصورت اشغالگر به کشوری میتازند و انرا و منافعش را میبلعند در انست که اگر دشمنان خارجی سعی در خوار نگاه داشتن نام وطن بنمایند اما انان ( برخأ دشمنان داخلی ) وظیفه شان چیز دیگریست ، « به ارتقا رساندن نام ان کشور و جلوگیری از بدست فراموشی سپردن ان مکان » ! نه انکه مانند دلوتمردان گذشته و حال و بالطبع اینده حکومت اسلامی ، همانطور که اشاره کردم به قعر خاک فرو کردن نام ان از طریق جایگزینی واژه هائی که در نزد تنها « برخی » از شهروندان مورد احترام هستند ، بجای نام شریف ان که مورد احترام همه اهالی کشور هست!!.


  به گزارش خبرنگار خبرگزاری انتخاب توجه کنیم که از رييس‌جمهور سابق کشورمان حجت‌الاسلام و المسلمين سيدمحمد خاتمي در ديدار با مجمع مديران كل سياسي و فرمانداران دولت گذشته تهیه کرده که در ان ابراز میدارد : هرچه دارم از آن مردم است و هميشه از حقوق مردم دفاع کرده‌ام و به آن افتخار مي‌کنم ، ( و ) بدون انکه نامی از ایران و دفاع از ان بمیان بیاورد با همان روشی که در نزد این طبقه از جماعت معمول است ادامه میدهد ، « اين را عين دفاع از آرمان‌هاي انقلاب و اسلام مي‌دانم. »
  ایشان در قسمت دیگری از سخنانش همچنین با کم اهمیت دادن به مقام مملکت گفت ، نبايد جمهوريت نظام ( و نه مملکت ) لطمه ببيند و جايگاه مردم سست شود؛ بايد بکوشيم تا معيارهاي اساسي اسلامي ( و نه انسانی که همه شهروندان کشور را شامل میشود و نه برخی از انان را ) به خصوص اخلاق که بايد مبناي جامعه باشد، کمرنگ نشود و همه بايد در اين زمينه تلاش کنند و معتقديم جامعه دچار عقب ماندگي مزمن بوده و بايد جبران شود . اقای خاتمی با نادیده گرفتن این اصل که از زمان بر روی کار امدن حکومت اسلامی ناکاری شعارهاي انقلاب و وعده هاي امام در بهبود وضع مردم کشور بیثمر بوده و باید با اصول اقتصادی و سیاسی و اموزشی جهان مدرن و پیشرفته همخوانی داشته باشد تا بلکه امیدی به پایداری مملکت در این دنیای طوفان زده باشد ، باز هم همان افاضات رؤسای جمهوری مختلف را تکرار نمود که فقر و نااميدي مسائلي است که براي ما قابل تحمل نيست و تنها شعارهاي انقلاب و وعده هاي امام(ره) راه ايجاد اميد و رفع مشکلات است !!.
  رييس‌جمهور سابق کشورمان حجت‌الاسلام و المسلمين سيدمحمد خاتمي که انگار نه انگار خودش هم بمدت ۸ سال متوالی یکی از انانی بوده که از ایت الله خامنه ئی برای اداره مملکت دستور میگرفته و نه انکه این پیشوای اعظم است که برنامه ی گرداندن کشور را برای رؤسای جمهور دیکته میکند تا همان هدفی را که موورد نظر اوست از اوضاع و مردم حاصل گردد ، به مانند از همه جا بیخبری که الان ۳۰ سال است صدای کارگران ، کارمندان ، معلمان ، زنان ، دانشجویان ، استادان ، وکلا ، رسانه های برون مرزی غیر مزدور و غیره را در این موارد نمیشنود ابراز داشت : مثل اين‌ كه امروز از نظر رسانه‌هاي گروهي و تريبون‌هاي اصلي كه بايد اطلاع رساني درست كنند « مملكت گل و بلبل است و نه گراني هست نه مشكلي وجود دارد نه بيكاري و نه فقر، فساد و فحشا » !!!. راستی که « فتبرک الله الاحسن الخالقین به این ........ !! »


  برخورد با سرنشين بد پوشش و خانه مجردي  حجاب اسلامی گل محمدی زمستانی و مورد تائید فرمانده نیروی انتظامی!.


  بنا به گزارش رسا قاضی نژاد از روز ان لاین ، سرهنگ مهدي احمدي، رييس مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ ديروز با اشاره به شروع فصل ‏سرما "در باره وضعيت پوشش شهروندان" هشدار داد و گفت: "با توجه به آغاز فصل سرما مامورين نيروي انتظامي در ادامه طرح امنيت اجتماعي و برخورد با "اراذل و اوباش"، از اين پس با "خودروهايي که ‏داراي سرنشين بدپوشش باشند" برخورد مي کنند. در همين راستا قرار است خانه هايي که به گفته فرماندهان اين نيرو ‏در آنهاخلافکاران بصورت "مجردي" زندگي مي کنند نيز"پاکسازي" شود.
  ا در مورد « خانه های مجردی » خدا پدرشان را هم بیامرزد که استینها را بالا میزنند و انان را از هرچه لباس زیر و جوراب کثیف و شسته نشده و ظرف و ظروف و چکرمه بسته و اشغالهای چند ین ماه از توی اطاقها جمع اوری نشده و ملافه های کثیف که ۶ ماه ۶ ماه عوض نشده اند پاکسازی میکنند !. اما من نمیدانم چگونه میشود خانمی در فصل زمستان اگر هم که بخواهد ، اما لباسش مناسب با « یونیفورم » سفارشی اسلام گل محمدی و من در اوردی حکومت در وطن نباشد؟!. اخر بر همه کس این واضح ومبرهن است که در زمستان که درختان سبز نیستند و شکوفه نمیدهند و میوه جات بر سر انان نیست و بلبلها هم چهچهه نمیزنند و قناریها هم نمیخوانند و برف هم میبارد و هوا هم بس ناجوانمردانه سرد هست ، حتمأ باید خوب پوشیده بود که حد اقل سرما نخورد و اگر که ان شیئ مرد است مجبور نشود اش سبزی نه چندان دلچسب مادر زنش را برای رفع ان اتش گرفته نوش جان کند و اگر هم خانم است بدست لاتهای ( ناجا ) گرفتار نیاید که در زندان به او تجاوز بشود و بعد هم با روسریش خفه اش کنند و انگاه بعد از ۴۸ ساعت هم به خانواده اش تلفن بزنند و از انان بپرسند « ببخشین ، شما دختر دارین ؟! و انان جواب بدهند که بعله و در مقابل مأموران انتظامی به انان بگویند ، حالا دیگر ندارید چون دخترتان خودش و با دست خودش ، همچین پاستوریزه پاستوریزه از بد لباسی سرما خورد و خودش هم با دست خودش مرد !» . "‏


  فرمانده نیروی انتظامی : اراذل و اوباش خود را معرفی کنند!
  ساختار اراذل و اوباش از گرسنگی و بیسوادی و بیکاری و ناامنی و ناامیدی تشکیل میشود !. ایا این فیلم چارلی چاپلین بنام * کودک * را دیده اید ؟!.
  ‎‎از طرف دیگر هم فرمانده نیروی انتظامی از « اراذل و اوباش » خواست که ان روی سگ مأموران را بیشتر از این بالا نیاورند و با پای خودشان مثل بچه ادم بیایند به کلانتریهای محل و خودشان را معرفی کنند !!.
  دوستی که در ایران به شغل محتاجانه و مسکینانه خبرنگاری مشغول است و برای تهیه گزارشی در مورد خود معرفی اراذل و اوباش به دفتر سرهنگ مهدی احمدی رفته بود از برخورد با اولین نفراتی که بخاطر این موضوع به انجا امده بودند این صحنه را از دفتر سردار گزارش کرده است!.

  سلام جناب سردار
  اومدیم خدمتتون خودمونو معرفی کنیم !.
  چاکرتون * اراذل *
  و اینیم که باهامون اومده دست بوس ، داداش کوچیکمون * اوباشه * !. فرمایشیه مارو صدا کردین؟؟!!.


  ENGLISH

  'Jewish banks masterminded crisis'

  As world financial crisis continues to show little improvement, websites continue to be flooded with anti-Semitic conspiracy theories accusing financial leaders of Jewish heritage of orchestrating global economy to tune of all-encompassing Zionist plot


  Yonit Moses
  Published: 10.21.08, 20:26 / Israel Money

  Iran- 'Handful of Zionists control economy' Photo- Reuters

  The global financial crisis has brought with it a tidal wave of anti-Semitic sentiments, much of which has led to full-blown conspiracy theories postulating the crisis is part of a Jewish plot. While usual suspects Hamas and Iran have both put in their expected two pennies - with Hamas blaming the Jewish lobby in Washington and Tehran opting for a more far-reaching Zionist plot to control the entire world's economy.

  That Israel's economy seems to have emerged relatively unscathed from the crisis has leant much ammunition to enemies of the Jewish state. As does the fact that many of the world's financial leaders are of Jewish descent. Figures such as US Federal Reserve Chairman Ben Bernanke, his predecessor Alan Greenspan, World Bank President Robert Zoellik, UK Business Secretary Peter Mandelson and the 2008 recipient of the Nobel Prize for economics, Paul Krugman, have all come under attack due to their heritage.  e
  d Chairman Ben Bernanke Photo- AFP


  However the traditional extremists are not alone in their peddling of anti-Semitic diatribes. Content historically associated with the most virulent of racists has, it would seem, gone mainstream online.

  The Anti-Defamation League (ADL) reported early in October that discussion boards and blogs dealing with the meltdown on Wall Street are being flooded with hate speech.

  In hundreds of messages echoing rhetoric found on neo-Nazi and white supremacist websites, posters to mainstream forums promote centuries-old stereotypes and conspiracy theories alleging Jewish control of the economy, banking and the government.

  The all-powerful Rothschilds
  One such popular 'study' asserts that banking giant Lehman Brothers transferred inordinate sums of money to Israeli banks shortly before its collapse. The work, hosted on a website maintained by a German-American holocaust denier, cites publications that reported Lehman lost properties worth over $400 billion in the months prior to its collapse.  Greenspan. In league with Rothschild? Photo- AP


  On 'rense.com' the conspiracy hinges on the nationalization of insurance colossus AIG. Bernanke, who the website refers to as an extremist Zionist, coerced the American taxpayer into rescuing "the gang of Zionists behind 9-11," referring at least in part to the company's former CEO, Maurice Greenberg.

  Another Bernanke-related allegation finds its home on 'realjewnews.com,' a website maintained by Nathanael Kapner, who identifies himself as a former Jew who converted to Orthodox Christianity.

  According to Kapner, Bernanke reports to Greenspan, who in turn reports to the Rothschild family. "The Jewish House Of Rothschild has been in control of the world for a very long time, their tentacles reaching into many aspects of our daily lives beginning with their global financial power," writes Kapner.  Foxman. Concerned over trend


  The bailout, proponents of his website are told, was orchestrated by wealthy Jewish banks to their advantage by manipulating "their puppet" - US Secretary of Treasury Henry Paulson.

  Again, such tales are to be expected in these dank corners of the internet. What is worrying is that they are being quoted and linked to on legitimate news sites, which are struggling to delete problematic comments at the rate they are being posted.

  'Myths resurrected after crises'
  Articles published by news sites have also made anti-Semitic claims. The Russian Pravda News reported that French, German, and Italian leaders are bailing out European banks for the sake of the Jewish bankers' families, again evoking the Rothschild name.

  A Spanish news site said the crisis was masterminded by "the cruel capitalism of Milton Friedman's Zionist students."

  The ADL, which is responsible for bringing the worrying phenomenon to light, is concerned.

  "We know from modern history that after any global financial crisis there is a surge in anti-Semitism, and this is what we are witnessing now," ADL National Director Abraham Foxman said.

  "The ancient tales of Jews and money are always lying just beneath the surface. As we saw after 9-11, every time there is trouble and uncertainty in economics or worldwide events Jews become scapegoats, and ugly anti-Semitic myths are resurrected."


  עברית


  רשת רמדיה: החל משפטם של שמונה נאשמים


  חמש שנים אחרי שנחשפו החשדות הראשונים לפגיעה קשה בתינוקות - נפתח הבוקר משפטם של שמונה מאנשי החברה ואנשי משרד הבריאות. אם שכולה: "אני מייצגת כאן את הבן שלי שלעולם לא יוכל להגיע לכאן ולשום מקום אחר"

  רענן בן צור
  פורסם: 22.10.08, 09:02

  חמש שנים אחרי התפוצצות הפרשה , אנשי רמדיה מתייצבים על ספסל הנאשמים. הבוקר (יום ד') מוקרא בבית המשפט בפתח תקווה, כתב האישום שהוגש נגד בכירי רמדיה ונגד אנשי משרד הבריאות. כתוצאה מאכילת תחליפי החלב מתו שני תינוקת ועשרות נפגעו - חלקם בצורה קשה.  רמדיה. התחליף הצמחי המסוכן


  שמונת הנאשמים הגיעו לבית המשפט, ואיתם גם הורים של תינוקת שנפגעו מתחליפי החלב - שהגיעו כדי לצפות בדיון, אך מצאו את עצמם בחוץ. הורים קראו לעבר השמונה: "הם הנאשמים, אנחנו הקורבנות". לאחר הקראת כתב האישום - יצטרכו השמונה להשיב בפעם הראשונה לאישומים נגדם, האם הם מודים במיוחס להם או מכחישים.
  שילמו את המחיר
  המותג רמדיה נמחק משוק תחליפי החלב / אורנה יפת, "כלכליסט"
  דנשר, מפיצת המותג בישראל, מפסיקה לייבא את תחליפי החלב מאנגליה, עקב המכירות הדלות ונתח השוק הזעום
  לכתבה המלאה

  מיכל זיסר, שאיבדה את בנה אבישי כשהיה בן חודשיים, אמרה לפני הדיון: "אני מייצגת את הבן שלי שלעולם לא יוכל להגיע לכאן ולשום מקום אחר. אני מקווה שזה יהיה משפט צדק, שכל אחד יבוא על עונשו. אנחנו הקורבנות. לגבי השתיקה שלהם, אין ספק שעורכי הדין אמרו להם לא לדבר. אני לא מתפלאת על השתיקה, כי היא היתה כל השנים, למה שעכשיו הם ידברו?"

  אביבה חייבי מעפולה, אמה של נועה, שלפני חודשיים חגגה את יום הולדתה החמישי, אמרה: "נועה נלחמת על חייה יום יום, דקה דקה, היא מחוברת למכונת הנשמה ונלחמת על כל נשימה של אוויר, ורק עכשיו פותחים את המשפט. החיים של נועה הם כמו פצצת זמן מתקתקת. הקמנו בבית חדר שהוא יחידת טיפול נמרץ. נועה היא צמח ואני מצליחה לתקשר איתה רק באמצעות העיניים".

  על המשפט היא אמרה: "אני לא מחפשת נקם או שיצלבו אותם, אך אני רוצה שיבינו שערך החיים של כל תינוק עולה על כל דבר אחר. שום עונש שהם יקבלו לא יספק. אני יכולה להבין שהם לא עשו את זה בכוונה, אבל היתה פה רשלנות. בסך הכל האכלתי את הילדה שלי והייתי בטוחה שמדובר במזון לתינוקות הטוב ביותר. השמונה חייבים להישפט, אי אפשר לעבור על זה בשתיקה. מה רצתה הבת שלי? בסך הכל לגדול כמו כל ילד אחר, אך היא מחוברת למכונת הנשמה. כל החיים שלנו השתבשו".

  "החיים שלנו נעצרו ב-2003"
  ליאור סלפטי מרעננה, שבתו נפגעה גם היא מתחליף החלב, אמר שהגיע הזמן שייראו מה המשפחות עוברות בחמש השנים האחרונות. "חמש שנים אנחנו מטפלים בילדים ורצים בין בתי החולים והנאשמים יושבים פה ואף אחד לא ייגע בהם, אנחנו החיים שלנו נעצרו ב-2003".

  הוא ציין כי אף אחד מהנאשמים לא טרח לבקר אותם או את הילדים שנפגעו. "אנחנו לא מעניינים אותם, לא מעניין אותם שנהרסו לנו החיים, מה שמעניין אותם זה העסק הכלכלי שלהם שנהרס. הייתי רוצה שפשוט יקחו אותם וכל בוקר ישלחו אותם למחלקת שיקום בבית החולים, ושיסתכלו בעיניים לילדים שנמצאים במצב של הילדים שלנו".

  להורים טענות קשות על-כך שלא הוכנסו לאולם המשפט. "במקום שיועצי התקשורת של משרד הבריאות ורמדיה יישבו בתום האולם, היו צריכים להוציא אותם ולהכניס אותנו כדי שנוכל להסתכל לנאשמים בעיניים, כדי שהשופטת תראה אותנו", אמרו ההורים בזעם.

  ויטמין חסר
  כתבי האישום, שהוגשו על-ידי פרקליטות מחוז מרכז, מתייחסים לפרשה שגבתה את חייהם של שני תינוקות והביאה לפגיעה קשה ב-20 נוספים שניזונו מתחליף חלב של רמדיה שבו היה חסר ויטמין B1 החיוני.

  בין הנאשמים בפרשה, המנכ"ל לשעבר גדעון לנדסברגר, בעלי החברה משה מילר, וכן טכנולוג המזון לשעבר פרדריק בלק. כתב האישום נגדם כולל עבירות של גרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות, לצד עבירות נוספות כהטעיית צרכנים ושיבוש מהלכי משפט.

  בין עובדי משרד הבריאות הנאשמים ד"ר דורית ניצן-קלוסקי, שהיתה מנהלת שירות המזון הארצי בתקופה הרלוונטית,

  וארבעה מפקחים בתחנות ההסגר בנמלי אשדוד וחיפה, שמתפקידם לבדוק את המזון המיובא ארצה. כתב האישום מייחס להם עבירות של מעשה העלול להפיץ מחלה - זאת במילוי תפקידם בדרך רשלנית, שהפרה את חובתם המקצועית.


  No comments: