Weekly Report From Sat. October. 10th. .. 2015

تنـــــه  نـــــزن      טאנה נאזאן   Tanehnazan
Editor David Fakheri
سردبیر داوید فاخری
עורך דוד פאחרי


  For the important News of the world
  ( in English, Farsi and Hebrew )
  Please visit us every day
  at Facebook under the
  editor's name
  ( David Fakheri داوید فاخری )


  חברים יקרים


  בשל בעיות טכניות וחוסר


  צוות נאות, האתר יהיה

  סגור עד להודעה חדשה  دوستان عزیز


  به علت نقص فنی و همچنین


  کمبود کادر لازم،


  سایت تا ا اطلاع ثانوی


  تعطیل خواهد بود  Dear Friends


  Due to technical problems


  and lack of adequate


  staff, The SITE will be


  closed until further notice

  Wednesday, August 20, 2008

  چارلز زنتائي ، جنایتکار جنگی نازی در زمان جنگ دوم جهانی که بجرم قتل جوانی یهودی از سال ۱۹۴۴ تحت تعقیب بود بدست قانون سپرده میشود.

  در ادامه دو خبر خوب هم از المپیک پکن ، کشتیگیر ایرانی و قایقران اسرائیلی.
  و یک کاریکاتور باحال نیز از احمدینژاد در رابطه با المپیک ، کار نیک اهنگ کوثر.

  تهیه ، ترجمه و تنظیم
  داوید فاخری/تنه نزن


  برگرفته از

  استرالیا : تحویل جنایتکار جنگی نازی ، قانونیست.

  دادگاه شهر پورت در استرالیا امروز اعلام نمود که هیچگونه ممانعت قانونی برای تسلیم « چارلز زنتای » به کشور مجارستان که از سال ۱۹۴۴ بجرم قتل یک جوان یهودی مورد تعقیب است وجود ندارد. اکنون وزیر دادگستری استرالیا مجبور به اتخاذ تصمیمیست که بر مبنای ان ایا « زنتای » ۸۶ ساله که ۵۰ سال است در ان کشور اقامت دارد را برای محاکمه تسلیم مجارستان نماید و یا خیر. خانواده این جنایتکار نازی میگویند که او از لحاظ سلامت در وضعی نیست که بتواند تحت محاکمه قرار گیرد!.
  رویترز

  ۲۰ اگوست ۰۸  چارلز زنتای ، جنایتکار جنگی نازی که بعد از ۵۰ سال بدام افتاد!.

  امروز ۴ شنبه دادگاه شهر پورت در استرالیا رای بر ان صادر نمود که هیچگونه ممانعت قانونی برای استرداد چارلز زنتای به مجارستان که به انجام جرائم جنگی در طی جنگ جهانی دوم متهم میباشد وجود ندارد.
  زنتای ۸۶ ساله در جولای ۲۰۰۵ توسط پلیس فدرال استرالیا به اتهام دست داشتن به قتل جوانی ۱۸ساله یهودی بنام * پیتر بلاش * بازداشت شد. او که در ان زمان ۲۳ ساله بوده و بعنوان افسر طرفدار المان نازی در ارتش مجارستان خدمت میکرده متهم است که در نوامبر ۱۹۴۴ ان جوان یهودی را بجرم انکه علامت ستاره داوود زرد بر روی لباسش نداشته به قتل رسانده است.
  با این وجود او ادعا میکند که او و واحدی که در ان خدمت میکرده یک روز قبل از این قتل ، بوداپست را ترک کرده اند!.
  خانم « باربارا لیین » قاضی دادگاه به اینصورت رأی خود را در مورد چارلز زنتای صادر نمود « من تأیید میکنم که زنتای باید به جمهوری بلغارستان تسلیم گردد و تا ان زمان باید در زندان بسر برد ». بعد از صدور رأی دادگاه پسر زنتای « گاوریل اشتاینر » به خبرنگاران اطهار داشت « که پدر او قربانی دستگاههای قضائی استرالیا قرار گرفته و فصویر وارونه جلوه داده شده و مورد تعقیب اکنون تعقیب کننده شده است. ۵۰ سال قبل پدر من به شهروندی استرالیا در امد و همواره او یک شهروند نمونه بوده است ، اکنون این استرالیاست که باید وظیفه اش را در قبال او به انجام رساند ، پدر من در وضعیت خوب سلامتی نیست که مورد محاکمه قرار گیرد!!.
  زنتای بعد از پایان جنگ جهانی به اسرالیا گریخت و در انجا ساکن شد ، اما او همواره در لیست ده نفره مورد تعقیب سازمان یهودی شکار چیان نازیها ( سیمون ویزنتال ) باقی ماند. نامهای ان ده نفر از این قرارند :
  دکتر اریورت حییم / دکتر مرگ از اردوگاه متهاوزن.
  جون دمیانیوک.
  صندور کپیرو.
  میلیووی اصنر.
  سورن ک
  ام.

  هینریخ بورا
  دکتر مرگ ۴۶۰ هزار دلار جایزه برای دستگیری وی از جانی سازمان سایمون ویزنتال  جان دامیانیوک


  هینریخ بورا.
  کارولی ( چارلز ) زنتائي.
  میخائیل گرشکف.
  الگیمانتس دایلیدا.
  هاری مانیل
  .
  به گزارش مؤسسه سیمون ویزنتال ، زنتائی متهم به « تعقیب ، مجبور به ترک خانه و کاشانه نمودن و قتل یهودیان است » . * بلاش * جوان یهودی ۱۸ ساله که در حال حرکت با ترن برقی بوده ، توسط افسران مجار به جرم نداشتن علامت شناسائي که او یهودیست بر روی لباسش ( ستاره داوود زرد ) بازداشت میشود و او را به یک قرارگاه ارتشی منتقل میکنند و در انجا انقدر او را شکنجه میدهند تا جان میسپارد و انگاه جسدش را در رودخانه « دانوب » رها میسازند.
  دراپریل گذشته شکست دیگری نصیب زنتای از جانب دادگاه عالی استرالیا گردید که ان دادگاه عالی جواب رد به ادعای وکلای مدافع او داد ، در مورد اینکه دادگاه شهر پورت صلاحیت تصمیم گیری در مورد تسلیم موکل انان ( زنتای ) را به مجارستان ندارد.
  این هفته نیز وکلای او این ادعا را مطرح کردند که قوانین استرداد مجرمین بین استرالیا و مجارستان این امکان را به دادگاه نمیدهد تا او را به محاکمه بکشانند اما خانم باربارا لیین ، قاضی دادگاه شهر پورت به ضرر وکلای مدافع این جنایتکار جنگی رأی داد و اکنون این به عهده وزیر دادگستری مجارستان « روبرت مک للند » است تا چگونه تصمیم بگیرد که ایا او را تحویل مجارها بدهد و یا خیر!.
  داوید.

  و اخرین خبرها از المپیک پکن :
  ۲ خبر خوش از المپیک از ۲ ورزشکار ایرانی و اسرائيلی با دریافت ۲ مدال برنز.
  مراد محمدی در وزن ۶۰ کیلو گرم کشتی ازاد و شخر زوباری در قایقرانی بادبانی تکنفره !.
  شخر زوبری برنده مدال برنز در رشته  هدایت قایق بادی تکنفره از اسرائيل.

  مدال برنز برای مراد محمدی در وزن ۶۰ کیلو گرمی کشتی ازاد / ایران.  احمدینژاد و ارزوی اضافه کردن هاله نور به علائم المپیک !. اخر اقای احمدینژاد « هر گردی که گردو نیست برادر !!.».

  No comments: