Weekly Report From Sat. October. 10th. .. 2015

تنـــــه  نـــــزن      טאנה נאזאן   Tanehnazan
Editor David Fakheri
سردبیر داوید فاخری
עורך דוד פאחרי


  For the important News of the world
  ( in English, Farsi and Hebrew )
  Please visit us every day
  at Facebook under the
  editor's name
  ( David Fakheri داوید فاخری )


  חברים יקרים


  בשל בעיות טכניות וחוסר


  צוות נאות, האתר יהיה

  סגור עד להודעה חדשה  دوستان عزیز


  به علت نقص فنی و همچنین


  کمبود کادر لازم،


  سایت تا ا اطلاع ثانوی


  تعطیل خواهد بود  Dear Friends


  Due to technical problems


  and lack of adequate


  staff, The SITE will be


  closed until further notice

  Wednesday, November 28, 2007

  فقر و لیلا به معامله ! اعتیاد و لیلا به فحشا ! بیحرمتی و لیلا ۱۵ مرتبه در یکشب در اغوش این و ان ! فرار ؟! پای در زنجیر اولیا ! و قاضیان بی ترحم !  سرگذشت یک کودک قربانی فحشا
  جولیا روک
  گزارشگر، برنامه عبور از قاره ها

  عکسها : گوگل ، بی بی سی ، فلیکر
  تهیه و تنظیم : داوید
  نوامبر ۲۸ / ۲۰۰۷

  فروخته شده به عالم فحشا در سن ۹ سالگی
  و محکوم شده به مرگ توسط یک قاضی ایرانی
  در سن ۱۸ سالگی ، لیلا به دست گروهی از
  فعالان حقوق بشر نجات داده شد.
  "نه سالم بود که مادرم شروع کرد به فروختنم. نمی فهمیدم چه اتفاقی می افتد ! ««
  امروز لیلا یک زن جوان ۲۲ ساله است ، او دو سال گذشته را در خانه امید مهر، یک مرکز نگاهداری غیردولتی زنان درمانده جوان در تهران گذرانده است.

  "مادرم می گفت: 'برویم چیزی بخریم، مثل شکلات.' قصد داشت گولم بزند. خیلی بچه بودم. او مرا به جاهایی می برد."
  حرف زدن درباره گذشته هنوز برای لیلا سخت است. اما معلوم است که "جاهایی" که از آنها حرف می زند همان جاهایی است که در ازای پول فروخته شد و مورد تجاوز قرار گرفت لیلا به منبع درآمد اصلی خانواده ای پنج نفره بدل شد..

  شادی صدر
  وکیلی که در نهایت زندگی لیلا را نجات داد، شادی صدر، یک چهره جنجالی در ایران است. هرچند او پیشتر در سال جاری به خاطر شرکت در یک تظاهرات حقوق بشر دستگیر شد، اما در جامعه احترام زیادی دارد و در روزنامه ها مکررا از او نقل قول می شود.
  خانم صدر می گوید سرگذشت لیلا استثنایی نیست.
  او می گوید: "از چشم یک پدر و مادر فقیر در ایران دختر یکی از اموال یا دارایی هایی فرض می شود که می توان مبادله کرد یا فروخت."
  خانم صدر می گوید در ایران عملا بر اساس قوانین کیفری اسلامی یک پدر قدرت خارق العاده ای بر فرزندان خود دارد.
  "اگر پدری تصمیم بگیرد فرزند خود را به قتل برساند به مرگ محکوم نخواهد شد، بلکه تنها برای چند سال زندانی خواهد شد."

  همسر فردا
  لیلا در اراک زندگی می کرد، شهر کوچکی در چهار ساعتی جنوب تهران که در زمینه جرم و جنایت مواد مخدر بد نام است. بخش اعظم درآمد لیلا صرف خرید مواد مخدر برای خانواده اش می شد.
  به گفته سازمان ملل سه چهارم ضبط مواد مخدر جهان در ایران صورت می گیرد و مقام ها اذعان می کنند که اعتیاد یک معضل جدی است اما در مورد فحشا چنین آماری وجود ندارد. مدیر مرکز امید مهر در تهران می گوید این مشکلی رو به گسترش است .
  عشرت قلی پور می گوید: من به خانه های زیادی در " جنوب تهران سر زده ام که دختران جوان مجبور بوده اند بروند خودفروشی تا خرج اعتیاد پدرشان تامین شود."
  "همچنین در چندین مورد شاهد بوده ام که خانواده ها دختر خود را در خانه ها زنجیر می کنند تا مانع فرار آنها شوند."
  شوهر لیلا شروع به فروختن او به گاهی تا ۱۵ مرد در یک شب کرد . دو ماه پس از ازدواج ، پلیس به خانه انها یورش برد و همه را دستگیر نمود شوهر لیلا به جرم راه انداختن خانه ای برای روسپی گری به پنج سال زندان محکوم شد .
  در جریان تحقیقات جنایی، برادران لیلا اعتراف کردند که به او تجاوز کرده اند. آنها شلاق خوردند. به همین دلیل لیلا متهم به زنا با محارم شد. جرمی که مجازاتش مرگ است.

  حکم اعدام

  لیلا در زندان زنان به سر می برد که حکم مجازات خود را از زندانبان شنید: "می خواهم خبری به شما بدهم ولی لطفا ناراحت نشو. قرار است دارآویز شوی."
  خانم صدر می گوید: "این قضات مرد هیچ آموزشی درباره اتهامات جنسی ندیده اند. همه آنها یک نگاه مردسالارانه دارند و زن را مقصر می شناسند."
  برادر لیلا بعدا اعتراف خود را پس گرفت. خانم صدر خواستار تجدید نظر در پرونده لیلا شد و برد.
  پیشتر در سال جاری خانم صدر از نازنین ۱۹ ساله که بخاطر کشتن مردی که قصد تجاوز به او را داشت به مرگ محکوم شده بود دفاع کرد و ان را برد . امروز نازنین یک زن ازاد است .
  به گفته گروه حقوق بشر » عفو بین الملل « ۱۷۷ نفر سال گذشته در ایران اعدام شدند ، در میان انها ۴ نفر زن بودند . امسال شمار انها به ۵ افزایش یافته است . ارقام واقعی میتواند بالاتر باشد زیرا اعدامها همیشه گزارش نمیشوند .
  اما خانم صدر و سایر وکلای ایرانی می گویند که فعالیت و مبارزه دائمی در زمینه حقوق بشر و جلب توجه عمومی به مساله، قضات ایرانی را نسبت به افکار عمومی حساس تر کرده است.
  او می گوید: "آنقدر اعتراض یا آنقدر شکایت از طرف فعالان حقوق بشر خواهد شد که قضات تحت فشارند مجازات اعدام صادر نکنند."  وکلای حقوق بشر می گویند مورد لیلا استثنا نیست

  امید لرزان

  امروز لیلا در یک خانه آپارتمانی کوچک با یک پرستار که خرجش را خانم صدر و امید ایران می دهند زندگی می کند.
  مرجانه حالتی، که در لندن زندگی می کند، موسس این مرکز بهسازی است. وی می گوید وقتی لیلا وارد مرکز شد سواد نداشت و باید اصول ابتدایی زندگی را فرا می گرفت
  "او هیچ چیز نمی دانست. تا جایی که نمی دانست وقت عادت ماهانه باید نوار بهداشتی استفاده کند ! امروز لیلا درحال بازسازی زندگی و آموختن زندگی مستقل است ، و درحال یادگیری خواندن است و با کارهای کوچک خیاطی پول درمی آورد

  اما خانم حالتی همچنین می داند که این مرکز با کمک به دخترانی مثل لیلا - با تقویت اعتماد به نفس آنها و تشویق استقلال - بر جاده ای لغزان گام می زند.
  او می گوید: "ما در ایران زندگی می کنیم و مقررات خاصی هست که باید از آنها اطاعت کنیم، اما به این معنی نیست که نتوانیم به دخترها بگوییم که فرقی با مردها ندارند. آنها هم فرد هستند و فردیت دارند."
  امروز لیلا آزاد است و نگرش ها ممکن است آرام آرام درحال عوض شدن باشند. ایران پنج سال قبل نخستین قانون حفاظت از کودکان در این کشور را تصویب کرد.
  انتظار می رود در بهار آینده، لایحه تازه ای که پیشنویس آن توسط وکلای حقوق بشر تنظیم شده، به مجلس برود که هدف آن آسانتر کردن تعقیب قضایی آزاردهندگان کودکان است.
  مصاحبه لیلا توسط حمید رحمانیان، فیلمساز ایرانی، برای فیلمی درباره امید ایران که به زودی منتشر می شود ضبط شده است
  پایان گزارش بی بی سی  عکسی نادر که از چند تن زن روسپی در »» شهر نو تهران «« در ان زمانهای دور گرفته شده . در زمان شاه حدود ۱۰۰۰ تن از اینگونه زنان در تهران زندگی میکردند که قانونأ میتوانستند در این زمینه کار کنند بشرط انکه درهمین محل » شهر نو « که در حوالی دروازه قزوین از جانب دولت و برای همین کار بنا شده بود و تحت نظر پزشکانی که سلامت امیزشی انان را تائید میکردند ساکن گردند !! . اکنون در تهران فحشا بصورتهای پنهان و ظاهری از جمله » صیغه « بیداد میکند و هزاران نوع بیماریهای مقاربتی از جمله » ایدز « نیز بکرات دیده میشوند !! . در صورتیکه در ان زمان نوع رایج بیماریهای مقاربتی » سوزاک « بود که انهم با تزریق » پنی سیلین « ‌قابل معالجه بود
  توضیح عکس داوید

  5 comments:

  ashti said...

  خوب تلاش شما براي تهيه اين گزارش خوب بود و اميد وارم موفق باشيد

  Anonymous said...

  گزارش کاملا" مغرضانه است - اگر راست می گوئید چرا از جامعه ی کثیف و لجن همجنس بازی و روسپیگری صهیونیستها در اسرائیل و آمریکا چیزی منعکس نمی کنید؟

  Anonymous said...

  faghat ba cheshme aurane tahghigh kardeid az yek bod

  ye mosht gheirat said...

  ey khak too saret! ghoorooret too koonet mod mod mikone?Vaghean ke! az zamane shah chiaro mikeshin vasataaa! Fkr mikardam Age Gozaresh tahie mikonid hamejaye donyaro baham besanjinnn! Kheili bade ke adam gheirate iranio ariaiisho bezare sare yemosht adamaii ke 160Sale Taze Esmeshooon too donya dar umade! aslan kare jalebi nist adam gheirat o ghororo o vatanesho be in ghasebaye bi rahm bedi bere!!! GHOROORET KOJAST IRANI?

  Anonymous said...

  مرسی از این گزارش عالی
  حقیقت جامعه ایرانی ما همینه
  .سال نو بر شما و همه هموطنهای یهودی من مبارک باد